حامد یاری مدیر کل روابط بین الملل کتابخانه ی ملی ایران ده ماه در انفرادی


پس از ۱۰ ماه نخستین خبر در مورد حامدی یاری در گروه  ایرانیان فیس‌بوک منتشر شد که به استناد اخبار رسیده از زندان اوین احتمال خودکُشی حامد یاری را بیان کرد.
حامد یاری‌، مشاور رییس و مدیرکل امور بین‌الملل و روابط‌ عمومی سازمان اسناد و کتاب‌خانه ملی ایران چند ماه قبل پس از برکناری ناگهانی از سمت خود به بازداشت‌گاه اوین منتقل شد و هم‌چنان در بازداشت به‌سر می‌برد.
همین خبر فیس‌بوکی که خود تاکید داشت بازداشت این خبرنگار در ایران از سوی همه‌ی رسانه ها بایکوت شده، نیز چندان مورد توجه قرار نگرفت.
حامد یاری که سابقه‌ی خبرنگاری در واحد مرکزی اخبار صدا و سیما را هم در کارنامه دارد، اینک با وضعیت وخیم روحی و روانی در سلول های بند ۲۰۹ محبوس است و برخی از زندانیان از احتمال خودکُشی او نیز سخن گفته‌اند.
نخستین خبر رسانه‌ای در مورد حامد یاری را سایت رادیوکوچه منتشر کرد که پس از قرار گرفتن در بالاترین دیگر سایت‌های خبری هم به استناد به رادیو کوچه این خبر را باز انتشار دادند.
با کمال تاسف و تعجب تلاش برای دست یافتن به فردی مورد وثوق از نزدیکان این زندانی ممکن نشد تا اخبار دقیق‌تر و مستند‌تر از وضعیت حامد یاری کسب و منتشر شود؛ موضوعی که نشان می‌دهد همچنان جو ارعاب و تهدیدهای بازجویان کارساز است و خانواده ها در رسانه‌ای کردن اخبار زندانیان تهدید بازجویان را مورد توجه قرار می‌دهند!
پیش ازانتشار خبر بازداشت حامد یاری در رادیوکوچه، لینک خبر منتشره در فیس‌بوک را برای روزنامه نگارانی که در آگاهی رسانی از وضعیت زندانیان سیاسی کوشا هستند ارسال و درخواست کمک کردم که همچنان بی پاسخ ماند.

No comments: