توفان توییت به نام نرگس محمدی در راه استگروهی از فعالان شبکه های مجازی برای متوجه کردن افراد بیشتری به شرایط وخیم نرگس محمدی در زندان تصمیم به ایجاد یک "توفان توئیت " در شبکه ی مجازی توییتر گرفته اند.

این توفان آگاهی رسان در شامگاه چهارشنبه ۷ تیرماه  برابر با 27 ژوئن بر پا خواهد شد که ساعت مشترک آن از سوی برنامه ریزان آن چنین بیان شده : ۲۳:۳۰ به وقت تهران ٫ ۳ بعد از ظهر به وقت نیویورک ٫ ۱۲ ظهر به وقت کالیفرنیا ٫ ۹ شب به وقت اروپای مرکزی و ۸ شب وقت لندن.

در توفان توییت کاربران این رسانه ی اینترنتی هماهنگ با هم در یک هنگام، متن مشترکی را منتشر می کنند و با توجه به اینکه  هر کاربر با ده ها و شاید صد ها کاربر دیگر در سراسر جهان در تماس است، پیام ارسالی گستره ی بزرگی را پوشش خواهد داد.

نرگس محمدی نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر برای اجرای حکم 6 سال زندان، اردیبهشت ماه گذشته در شهرستان زنجان بازداشت و به تهران منتقل شد، اما پس از مدتی او را به زندان زنجان که شرایط بسیار نامناسبی دارد انتقال دادند.

وی یکشنبه 4 تیر ماه با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به دادستان تهران آشکارا مسئولیت مرگ تدریجی خود را متوجه حکومت و مسئولان دانست.

این فعال مدنی سرشناس بار نخست در جریان کودتای انتخاباتی سال 88 بازداشت و به دلیل ابتلا بیماری فلج عضلانی آزاد شد که بار دیگر پس از موفقیت همسرش ( تقی رحمانی) به خروج از ایران بازداشت شد.

نرگس محمدی دو کودک دوقلوی 5 ساله به نام کیانا و علی دارد که با خروج اجباری پدر از ایران و بازداشت مادر،زیر شدید ترین فشار های روحی و روانی قرار گرفته اند.

نوع برخورد رژیم حاکم بر ایران با نرگس محمدی نوعی گروگان گیری برای زیر فشار قرار دادن تقی رحمانی است که متاسفانه دو کودک خُردسال این دو را نیز مستقیم زیر شکنجه ی روحی قرار داده است.

نرگس محمدی روزنامه نگار پر تلاش ایرانی در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه بین‌المللی بنیاد الکساندر لانگر شد.همچنین رییس هیئت اجرایی شورای صلح ایران در سال 2011 موفق به دریافت جایزه "دولت و بنیاد تاریخ زنده سوئد" شد که رژیم حاکم بر ایران با توقیف پاسپورت وی را از سفر به سوئد و دریافت این جایزه محروم کرد. موضوعی که منجر به صدور بیانیه ی مطبوعاتی و مشترک وزرای امور خارجه و امور همپیوستگی ملی سوئد در اعتراض به رژیم ایران شد.

برگزارکنندگان توفان توییت برای نرگس محمدی پیش بینی می کنند آثار این توفان آگاهی بخش کرانه های جهان مجازی را در هرجایی که بشر به این شبکه دست رسی دارد درنوردد.

No comments: