نامه جمعی از بلاگرهای ایرانی به سران جنبش عدم تعهد


با مشارکت جمعی از دوستان بلاگر و تعدادی از صفحات فیس بوک، نامه ای را از طرف بلاگرهای ایرانی به سران کشورهای عضو جنبش عدم عدم تعهد آماده کرده ایم. چنانچه با این متن موافق هستید، آدرس وبلاگ خود را به آدرس
10esfand1390@googlemail.com
ارسال کنید. هر روز لیست وبلاگ هایی که این نامه را امضا کرده اند، به روز رسانی خواهیم کرد. در ضمن لیستی از ایمیل و یا فکس  وزارت خارجه؛ نخست وزیری و ریاست جمهوری کشورهای عضو جنبش عدم تعهد آماده کرده ایم که ترجمه این نامه را برای آن ها ایمیل و یا فکس خواهیم کرد. متن نامه بدین شرح است:


عالیجنابان،رؤسای محترم کشورهای غیر متهعد؛تا کنون حتما دعوت نامه شانزدهین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش متعهد به دست تان رسیده است. جنبشی که اولین شرط عضویت در آن رعایت حقوق اساسی انسان هاست. جنبشی که از اعضا میخواهد به "عدالت" و تعهدات بین اللملی احترام بگذارد. اعضای جنبش عدم تعهد برای صلح جهانی و امنیت متحد شده بودند و شاید به همین دلیل بود که آقای نلسون ماندلا در مقطعی به عنوان دبیر کل این جنبش انتخاب شدند تا جهان، پیام صلح خواهی این جنبش را همانگونه که در قطعنامه هفتمین نشست در دهلی نو منعکس شده بود، بشنود.

آقایان و خانم ها؛به زودی قرار است میهمان حکومتی شوید که به جای تکریم فعالین حقوق بشر، آن ها را زندانی میکند. آمار تکان دهنده زندانیان سیاسی، فعالین حقوق بشری، روزنامه نگاران، و شهروندان معترض ، ایران را در جایگاه یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان قرار داده است. در آخرین انتخابات ریاست جمهوری،  بسیاری از مردم ایران در اعتراض به تقلب های انتخاباتی گسترده توسط عوامل  حکومت به خیابان آمدند ولی اعتراض های مسالمت آمیزشان توسط نیروهای نظامی و امنیتی به خاک و خون  کشیده شد و به دنبال آن،  صدها روزنامه نگار، فعال سیاسی و حقوق بشری و بلاگر بازداشته شده و کماکان بعد از گذشت سه سال، همچنان در زندان به سر می برند که این موضوع،  وضعیت سیاه حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را وخیم تر هم نموده است.   بی دلیل نیست که حاکمان جمهوری اسلامی تا کنون اجازه ورود "احمد شهید" ناظر حقوق بشر سازمان ملل به ایران جهت بازدید از زندان ها را نداده اند. چرا که حکومت سرکوبگر ایران به خوبی میداند که گزارش یک ناظر بی طرف، صدای عدالت خواهی انسان هایی که تنها جرمشان مطالبه انتخاباتی آزاد و شفاف بوده است   را،  از داخل زندان های مخوف به گوش جهانیان خواهد رسانید و پرده از نقض گسترده حقوق بشر در ایران برخواهد داشت!عالیجنابان،درمیان انبوه زندانیان حکومتی که میزبان اجلاس شانزدهم است، از رهبران جنبش اجتماعی ایران، تا حقوق‌دانان، روزنامه‌نگاران، استادان دانش‌گاه، دانش‌جویان و کارگران، هیچ کدام در یک شرایط عادلانه و در یک دادگاه صالح و با حضور هیات منصفه محاکمه نگردیده و از کمترین حقوق انسانی برخوردار نیستند. ما وبلاگ‌نویسان ایرانی، فرصت حضور سران جنبش را غنیمت شمرده، از عالی‌جنابان تقاضا داریم که حضور خود در تهران را مشروط به اجازه بازدید از زندان های اوین، رجایی شهر کرج، و کارون اهواز جهت دیدار با زندانیان سیاسی و همچین دیدار با آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد که بیش از 19 ماه است که در حصر خانگی و بدور از تمامی حقوق مسلم یک زندانی سیاسی بوده اند، نمایید.در پایان با یادآوری سخنان جواهر لعل نهرو یکی از بنیان گذاران این جنبش که همچنان ندایش از اعماق تاریخ قابل شنیدن است، از شما تقاضا داریم که نهایت مساعی خود را برای اجرای مفاد مندرج در اساس نامه آن جنبش در راستای احترام به حقوق انسان ها نه به عنوان یک زینت، بلکه به عنوان یک پیش شرط اساسی بکار گیرید.«آنجایی که آزادی تهدید شده است، آنجایی که عدالت ترسانده شده است، آنجایی که تجاوز صورت گرفته است، ما نمیتوانیم و نباید خنثی و بدون عکس العمل باشیم .»

امضا کنندگان تا این لحظه
1)      http://www.spinooza.blogspot.com

2)      http://evolution-adam.blogspot.com

3)      http://akarim8808.blogspot.com

4)      http://bohtanetariki.blogspot.com

5)      http://navidmohebbi.blogspot.com

6)      http://green-khoramdin.blogspot.com

7)      http:// tohirow.wordpress.com

8)      http://gigairani.blogspot.com

9)      مهدی سحرخیز

10)   احمدی باطبی

11)   فریبا داوودی مهاجر

12)   http://kaka-tomato.blogspot.com

13)   http://greensun88.blogspot.com

14)   http://hashiehmatn.blogspot.com

15)   http://1freedomseeker.wordpress.com

16)   https://kabouk.wordpress.com

17)   http://sabzintan.blogspot.com

18)   محمد صفر لفوتی

19)   http://maryamebrahimi1981.blogfa.com

20)   http://baharaksoltani.wordpress.com

21)   http://anourmohammadi.wordpress.com

22)   http://tornpapersofprison.blogspot.it

23)   http://kamtarinnegah.wordpress.com

24) http://soroodekouhestan.blogspot.com

25)


No comments: